Bgf Pénzügy Számvitel Kar: Budapesti Gazdasági Egyetem - Pénzügy Tanszék

bgf pénzügy számvitel kar 17

Koordináták: é. sz. 47° 30′ 29″, k. h. 19° 07′ 30″ A Pénzügyi és Számviteli Kar budapesti kampusza A BGE Pénzügyi és Számviteli Kar, teljes nevén: Budapesti Gazdasági Egyetem, Pénzügyi és Számviteli Kar (korábban Budapesti Gazdasági Főiskola) a Budapesti Gazdasági Egyetem 4 karának egyike. Budapesten, a XIV. kerületi Buzogány utca 10-12. alatt működik - ezen a néven 2000. óta. A kar korábbi nevének rövidítése a PSZF (Pénzügyi és Számviteli Főiskola) az a rövidítés, mely a múltban leggyakrabban használt, és a leginkább közismerté vált megnevezése az intézménynek. Kihelyezett intézménye van Salgótarjánban. A Gazdálkodási Kar jogelődje a PSZK zalaegerszegi Intézete volt. Története [ szerkesztés] A Pénzügyi és Számviteli Főiskolai Kar eredete a Pesti Kereskedelmi Akadémia 1857 -es megalakításáig vezethető vissza, s így története egybefonódott 1945 -ig a BGF KVIFK-éval, abban az intézményben (Felsőfokú Kereskedelmi Szakiskola) képezték ugyanis a két világháború között a kereskedelem és a bankvilág szakembereit.

Oktatóink kétharmada rendelkezik PhD fokozattal. Tanszéki törekvésünket meghatározza, hogy a piaci igények magasabb szegmenseit is lefedve, a nevesebb üzleti iskolák sorába emelkedjünk. Ehhez jó hátteret nyújtanak oktatóink szerteágazó elismerést kiváltó munkái: 2014-ben Dr. Farkas Szilveszter BGF Tudományos Díjban részesült. 2016-ban Dr. Mérő Katalint másodjára, újabb ötéves időtartamra beválasztották a hattagú, az EU három Pénzügyi Felügyeleti Hatósága által létrehozott Fellebbezési Tanácsba (Joint Board of Appeal of the European Supervisory Authorities). 2016-ban Burján Ákos Ezüst Pecsétgyűrű elismerésben részesült. 2017-ben Dr. Gyulai László Arany Pecsétgyűrű kitüntetést kapott. 2017-ben és 2018-ban is, Dr. Mérő Katalin nyerte el a BGE Tudományos díját "Szakcikk-oktató" kategóriában. 2018-ban Tasi Péter nyerte az Év Mentora díjat. 2018-ban Dr. Fellegi Miklóst a végzős hallgatók Tiszteletbeli Évfolyamtársnak választották. 2019-ben Tanszékünk kollégái az egyetemi szinten kiosztásra kerülő nyolc Tudományos Díjból, négyet nyertek el: Prof Dr. Losoncz Miklós, kutató kategóriában Dr. habil Mérő Katalin harmadjára tudományos szakcikk kategóriában Dr. habil Sági Judit tudományos szakcikk, oktató kategóriában Szennay Áron PhD hallgató kategóriában Tanszékünk oktatói Dr. Losoncz Miklós kutatóprofesszor vezetésével több sikeres és szakmailag előremutató kutatásban vesznek részt.

Az államháztartási szakirányon továbbá a közfeladatokat ellátó államháztartási szervezetek számára képzett szakemberek képesek a vezetői döntések megalapozásához, végrehajtásuk ellenőrzéséhez szükséges pénzügyi-számviteli információs rendszer működtetéséhez, fejlesztéséhez rendszerszemléletű gondolkodással felelősen hozzájárulni. A nonprofit szakirányon továbbá a szektorközi kapcsolatrendszer ismeretében, a birtokukban lévő speciális módszertani ismeretekkel képesek a civil szervezetek, egyházak és egyházi intézmények, politikai pártok, nonprofit gazdasági társaságok, egyéb nonprofit szervezetek pénzügyi-számviteli, ügyviteli feladatait ellátni, ezzel erősíteni a szervezetek értékteremtő szakmai tevékenységét. A pénzintézeti szakirányon továbbá a pénzügyi szolgáltató szektorban működő szervezetek számára olyan piacképes szakembereket képezni, akik a megszerzett ismeretanyag birtokában a banki szolgáltató tevékenység minden területén biztonságosan működnek. Képesek a feladatok magas szintű ellátására a lakossági és a vállalati területet tekintve egyaránt.

Ilyen például az MTA-BGE Makrogazdasági fenntarthatósági kutatócsoport. Másik aktuálisan folyó kutatása a 2018. évi "EMMI Kiválósági program – Fenntartható gazdaság - fenntarthatóság és felelős gazdálkodás a kisvállalkozásokban" a Kis- és középvállalkozások nemzetköziesedése alprojekt. Másik terület a Vállalati kockázatkezelés, kkv-k finanszírozási stratégiái, egyetemi hallgatók vállalkozási szándékát meghatározó tényezők vizsgálata Dr. Farkas Szilveszter koordinálásával. Harmadik kutatási területünk Dr. Mérő Katalin nevéhez fűződik, aki a Bankpolitika az EU-ban, különös tekintettel a makroprudenciális szabályozásra és az Európai Bankunió működésére címmel végzett az elmúlt években, nemzetközi szinten is elismert kutatómunkát. Aktuális publikációk: Losoncz Miklós – Perényi Áron: A Systematic Review of International Entrepreneurship Special Issue Articles. Sustainability 2018, 10(10), 3476; Mérő Katalin – Piroska Dóra (2018): Rethinking the allocation of macroprudential mandates within the Banking Union: a perspective from east of the BU, JOURNAL OF ECONOMIC POLICY REFORM 21: pp.

  • Bgf pénzügy számvitel kar al
  • Bgf pénzügy szamvitel kar
  • Bgf pénzügy számvitel kar serial
  • Bgf pénzügy számvitel kar 2017
  • A köszvény - okok, tünetek és életmód

Önköltség és egyéb díjak PSZK esetén Önköltség nappali munkarendben: 200. 000 Ft/félév Önköltség levelező munkarendben: 200. 000 Ft/félév Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg esetén Önköltség nappali munkarendben: 190. 000 Ft/félév További információk A levelező munkarend jellemzői Részidős képzésben a tanórák száma a teljes idejű képzés óraszámának legalább 30%-a. A levelező képzés órái péntek délutánonként és szombatonként kerülnek megtartásra. További információ (PSZK): Munkatársaink segítséget nyújtanak Önnek személyesen, telefonon, vagy e-mailben a Hallgatói Ügyfélszolgálaton 1149 Budapest, Buzogány u. 10-12. Telefon: (1) 469-6601, (1) 469-6603;

A BGE Pénzügyi és Számviteli Karának egyik meghatározó tanszéke a Pénzügy Tanszék. A rendszeresen meghívott előadókkal és aktív piaci partnereinkkel kiegészülve, oktatási spektrumunk rendkívül széleskörű. A legújabb tárgyfejlesztési projektjeink kiterjednek az adózás, a pénzügyek, a vállalati pénzügyek a közpénzügyek és a kutatásmódszertan területére. Minden újonnan fejlesztett szakterületen módszertanilag és szakmai tartalmában is korszerű oktatási segédletek állnak a hallgatók rendelkezésére, segítve ezzel a vizsgákra való felkészülés mellett a munkaerőpiaci igényeknek való jobb megfelelésüket. A tanszék által gondozott szakok: alapképzésen a Pénzügy és számvitel szak, nappali képzésen angol és magyar nyelven, levelező képzésen pedig magyarul érhető el a hallgatók számára. A szakhoz kapcsolódóan tanszékünk négy specializációt kínál lehetséges választékként a végzős évfolyamok számára. Az Adózás, az Államháztartási és a Vállalkozások pénzügyei specializációt magyarul, a Pénzügyi szolgáltatásokat pedig angol nyelven meghirdetjük a nappali és a levelező képzésen tanuló hallgatóinknak is.

Pénzügy és számvitel felsőoktatási szakképzés Képzésvezető Kardos Barbara Ph.

1-17. (2018), elérhető: Mérő Katalin (2017): THE EMERGENCE OF MACROPRUDENTIAL BANK REGULATION: A REVIEW, ACTA OECONOMICA 67:(3) pp. 289-309, elérhető: S Gubik Andrea, Farkas Szilveszter, Kása Richárd: A tervezett magatartás elméletének alkalmazása a vállalkozói hajlandóság alakulásának magyarázatára KÖZGAZDASÁGI SZEMLE 65: 1 pp. 74-101., 28 p. (2018) Szennay Áron: Nagyvállalatok pénzügyi teljesítményének és társadalmi felelősségvállalásának összefüggései Magyarországon Közgazdasági Szemle, LXV. évf., 2018. december (1281–1298. o. ) Tanszékvezető: Dr. Fellegi Miklós PhD, egyetemi docens Tanszékvezető helyettes: Dr. Nagy Gyula PhD Főiskolai Tanár Pénzügy mesterszak mentora Tanszéki ügyintéző: Hegyesi Gabriella Ügyintézés: Hétfő: 9:00-11:00 Kedd: 13:00-15:00 Szerda: 9:00-11:00 Csütörtök: 13:00-15:00 Péntek: - Elérhetőségek Cím: 1149 Budapest Buzogány utca 10-12. Telefon: +36-1-469-66-97 Email:

Wednesday, 29 September 2021